Kanser

Generic Synthroid düşük tiroid aktivitesi ve guatrın farklı türlerin tedavi edilmesini veya bastırılmasıni için kullanılan ilaçtır. Cerrahi müdahale ve kalkanbezi kanserinin bazı türleri yenen müstahzarlar ile kullanabilir.

₺ 7.69 Hap başına

Everolimus, kanser hücrelerinin büyümesini engelleyen ve vücuttaki yayılımını yavaşlatan bir kanser ilacıdır. Everolimus, bazı böbrek kanseri, meme kanseri veya beyin tümörlerini tedavi etmek için kullanılır. Ayrıca mide, bağırsak veya pankreasın bazı ileri veya ilerleyici tümörlerini tedavi etmek için kullanılır.

₺ 729.55 Hap başına

Generic Arimidex is used for treating breast cancer in women who have been through menopause, including women with disease progression after tamoxifen therapy.

₺ 348.85 Hap başına

Generic Casodex is used for treating prostate cancer.This medicine is intended for use with other medicines.

₺ 185.79 Hap başına

Generic Droxia is used for treating skin cancer, cancer of the ovary or chronic myelocytic leukemia that is recurrent, has spread or cannot be helped with surgery. It may also be used with radiation to control skin cancers of the head and neck.

₺ 120.02 Hap başına

Generic Evista is used for treating and preventing osteoporosis (bone thinning) in women who are past menopause. It is also used to reduce the risk of invasive breast cancer in certain women who are past menopause.

₺ 57.94 Hap başına

Generic Gleevec interferes with the growth of some cancer cells. Generic Gleevec is used to treat certain types of leukemia (blood cancer), bone marrow disorders, and skin cancer, or certain tumors of the stomach and digestive system.

₺ 165.54 Hap başına

Jenerik Kisqali (ribociclib) vücuttaki kanser hücrelerinin büyümesini ve yayılmasını engelleyen bir kanser ilacıdır. Kadınlarda hormona bağlı meme kanseri tedavisinde kullanılır. Ribociclib yanlız kanser testleriniz insan epidermal büyüme faktörü reseptörü 2 (HER2) proteini negatif olarak gösteriyorsa kullanılır. HER2 proteini, kanser hücrelerinin büyümesini hızlandırabilir. Bu ilaç, kanser ilerlediğinde veya diğer tedavilerden sonra vücudun diğer bölümlerine yayıldığında kullanılır. Kisqali genellikle letrozole (Femara) veya fulvestrant (Faslodex) gibi başka bir kanser ilacı ile birlikte verilir.

₺ 2365.20 Hap başına

Leukeran vücuttaki kanser hücrelerinin büyümesini ve yayılmasını engelleyen bir kanser ilacıdır. Chlorambucil Hodgkin hastalığı ve bazı lösemi veya lenfoma gibi çeşitli kanser türlerinin tedavisinde kullanılır.

₺ 132.45 Hap başına

Neo-Mercazole tabletleri, carbimazole içeren yüksek tiroid hormon düzeylerini düşürmek için Grave's Hastalığı veya guatr olarak da bilinen hipertiroidizm veya aşırı aktif tiroid tedavisinde kullanılan bir anti-tiroid ilacıdır.

₺ 41.39 Hap başına

Generic Nolvadex vücudun diğer alanlarına yayılmış meme kanseri tedavisinde kullanılır. Ayrıca diğer meme kanseri türlerini tedavi etmek için diğer ilaçlarla birlikte kullanılır.Göğüs kanseri riski yüksek kadınlarda ve cerrahi sonrası ve radyasyon sonrası DCIS'li kadınlarda meme kanseri riskini azaltmak için kullanılır.

₺ 23.91 Hap başına

Premarin jenerik ilaç, menopozun belirli semptomların (örneğin sıcak basmaları, vajinal kaşıntı veya kuruluk) tedavisinde kullanılır. Bazı hastalarda menopoz sonrası osteoporoz (kemik zayıflığı) önlemesinde kullanılır. Ayrıca, bazı hastalarda düşük östrojen, prostat kanseri veya meme kanseri tedavisinde de kullanılır.

₺ 69.97 Hap başına

Dasatinib, vücuttaki kanser hücrelerinin büyümesini ve yayılmasını yavaşlatan bir kanser ilacıdır. Dasatinib yetişkinlerde ve çocuklarda Philadelphia kromozom pozitif kronik miyelojen lösemi (KML) adı verilen bir tür kan kanserini tedavi etmek için kullanılır. Dasatinib ayrıca yetişkinlerde ve çocuklarda Philadelphia kromozom pozitif akut lenfoblastik lösemiyi (ALL) tedavi eder.

₺ 107.61 Hap başına

Nilotinib, vücuttaki kanser hücrelerinin büyümesine ve yayılmasına müdahale eden bir kanser ilacıdır. Nilotinib, yetişkinlerde ve en az 1 yaşında olan çocuklarda Philadelphia kromozomu pozitif kronik miyeloid lösemi (KML) denen bir tür kan kanserini tedavi etmek için kullanılır. Nilotinib genellikle diğer ilaçlar denendikten başarı olmadan sonra verilir.

₺ 709.55 Hap başına

Enzalutamide bir anti-androjendir. Androjenlerin (erkek hormonları) etkilerini önleyerek vücutta çalışır. Enzalutamide prostat kanserini tedavi etmek için kullanılır. Enzalutamide diğer ilaçlarla veya ameliyatla birlikte kullanılır.

₺ 1537.37 Hap başına

Abiraterone vücuttaki androjen üretimini azaltarak çalışır. Androjenler, prostat bezinde tümör büyümesini destekleyebilen erkek hormonlardır. Abiraterone, vücudun diğer bölgelerine yayılmış olan prostat kanserini tedavi etmek için steroid ilaçla (prednisone veya methylprednisolone) birlikte kullanılır. Prostat kanseri ameliyat veya başka bir ilaçla tedavi edilemeyen erkeklerde abiraterone kullanılır.

₺ 137.96 Hap başına

Alkeran bir anti-kanser ("antineoplastik" veya "sitotoksik") kemoterapi ilacıdır. Bu ilaç bir "alkilleyici madde" olarak sınıflandırılır. Alkeran multipl miyelom, yumurtalık kanseri, nöroblastom, rabdomyosarkom, meme kanseri, melanom tedavisinde kullanılır. Tabletler ayrıca kemik iliği nakli öncesi bazı şartlandırma rejimlerinde kullanılabilir.

₺ 413.91 Hap başına

Aromasin, postmenopozal kadınlarda östrojen seviyesini azaltır. Bu azalma, vücutta büyümek için östrojene ihtiyaç duyan belirli göğüs tümörlerinin büyümesini yavaşlatabilir. Aromasin, postmenopozal kadınlarda meme kanserinin tedavisinde kullanılır. Genellikle, kanser durumunun radyasyon tedavisinden ve hatta ameliyattan sonra bile ilerlediği veya diğer kanser ilaçlarının başarısızlığa uğradığı kadınlara verilir.

₺ 124.16 Hap başına

Aktif bileşen liothyronine içeren Cytomel, tiroid hormonu triiyodotironinin (T3) üretilmiş bir şeklidir. En sık hipotiroidizm ve miksödem koma tedavisinde kullanılır.

₺ 33.10 Hap başına

Generic Eulexin is an antiandrogen. It works in the body to prevent the actions of androgens (male hormones). It is used in the treatment of prostate cancer.

₺ 64.38 Hap başına

Menopozdan sonra kadınlarda östrojen seviyesini düşüren LETROZOLE hormonal ilaçtır. Vücutta büyümek için östrojene ihtiyaç duyan göğüs tümörlerinin büyümesini yavaşlatır. Letrozol, menopozdan sonra göğüs ve rahim kanseri tedavisinde kullanılır.

₺ 26.48 Hap başına

Ibrutinib, kinaz inhibitörü adı verilen bir tür kanser ilacıdır. Ibrutinib, bir tür beyaz kan hücresi olan kanserli B hücrelerine karşı çalışarak bazı kan kanserlerinin ne kadar hızlı ilerlediğini yavaşlatmaya yardımcı olur. Bunu Bruton'un tirozin kinaz (BTK) sinyalini bloke ederek yapar. BTK, B hücrelerinde bulunan ve B hücrelerinin canlı ve çoklu kalmasını sağlayan bir proteindir.

₺ 298.00 Hap başına

Lenalidomide bağışıklık sistemini etkiler. Bağışıklık tepkisini destekleyerek tümör büyümesinin yavaşlamasına yardım eder. Lenalidomide anemi (vücutta kırmızı kan hücrelerinin eksikliği), multipl myelom (progresif kan hastalığı sonucu oluşan kanser) ve mantle hücreli lenfomayı (lenf düğümlerinde görülen nadir bir kanser türü) tedavi eder. Kromozom anormalliği sebebiyle oluşan miyelodisplastik sendromu olan hastalarda kullanılır. Bu bozukluk deletion 5q MDS olarak da adlandırılır, çünkü kromozom 5’in bir kısmı eksiktir. Bu bozukluğu olan kişilerde kemik iliği yeterli miktarda sağlıklı kan hücresi üretmez. Kontrollü bir şekilde gerçekleştirilen tıbbi bir çalışma içerisinde değilseniz, Lenalidomide kronik lenfositik lösemi (CLL) için kullanılmamalıdır. Lenalidomid, CLL’si olan kişilerde ciddi kalp problemleri sebebiyle ölüm riskini arttırabilir.

₺ 132.44 Hap başına

İnsanlar vücutlarına gerekli uyku süresini ayarlamak için melatonin kullanıyor. Bu, jet lagı, günlük çalışma zamanlaması değişen (vardiyalı çalışma bozukluğu) insanlarda uyku-uyanma döngülerini ayarlamak ve körler için bir gece ve gündüz döngüsü kurmak içinkullanılır. Melatonin de uykuya dalma yetersizliği (uykusuzluk) için kullanılır; gecikmiş uyku faz sendromu (DSPS); hızlı göz hareketi uyku davranış bozukluğu (RBD); dikkat eksikliğihiperaktivite bozukluğu (DEHB) ile ilgili uykusuzluk; beta-bloker denilen bazı yüksek tansiyon ilaçları nedeniyle uykusuzluk; ve gelişimsel bozuklukları olan otizm, serebral felç ve zihinsel engelli çocuklardaki uyku sorunları. Benzodiazepin ilaçlarını kullanmayı bıraktıktan ve sigarayı bırakmanın yan etkilerini azaltmak için uyku yardımcısı olarak da kullanılır. Bazı insanlar Alzheimer hastalığı veya hafıza kaybı (demans), bipolar bozukluk, kronik obstrüktif akciğer hastalığı (KOAH) olarak adlandırılan bir akciğer hastalığı, beta bloker ilaçların neden olduğu uykusuzluk, endometriozis, kulak çınlaması, depresyon veya mevsimsel duygulanım bozukluğu için melatonin kullanır (SAD), hafif alkolik olmayan karaciğer hastalığı, kronik yorgunluk sendromu (CFS), fibromiyalji, huzursuz bacak sendromu, sarkoidoz, şizofreni, migren ve diğer baş ağrısı adı verilen iltihaplı bir hastalık, yaşla ilgili görme kaybı, benign prostat hiperplazisi (BPH) (TD), asit reflü hastalığı, Helicobacter pylori (H. pylori), egzersiz performansı, infertilite, epilepsi, yaşlanma, menopoz için metabolik sendrom, östrojen gibi metabolik sendromlar gibi aşırı duyarlılık bozuklukları, irritabl bağırsak sendromu (IBS), kemik kaybı (osteoporoz) stres, istemsiz hareket bozukluğu (tardif diskinezi), yatmadan oturma durumuna geçtiğinizde nabızdaki değişiklikler (pos deliryum, idrarı kontrol yetmezliği, çene ağrısı, inflamatuvar bağırsak hastalığı (ülseratif kolit) ve doğum kontrolü için kullanılmaktadır.

₺ 27.59 Hap başına

Nexavar, vücuttaki kanser hücrelerinin büyümesi ve yayılmasını engelleyen bir kanser ilacıdır. Nexavar, karaciğer kanseri, tiroid kanseri ve ileri düzey renal hücreli karsinom adı verilen bir çeşit böbrek kanserinin tedavisinde kullanılır.

₺ 264.90 Hap başına

Pomalidomide, multipl miyelomu (ilerleyici bir kan hastalığından kaynaklanan kanser) tedavi etmek için kullanılır. Pomalidomide genellikle en az iki ilaç denendikten sonra verilir. Pomalidomide, diğer ilaçlar çalışmadığında veya çalışmayı bıraktığında AIDS ile ilişkili Kaposi sarkomunu tedavi etmek için de kullanılır.

₺ 331.11 Hap başına

Generic Rheumatrex is used for treating certain types of cancer, severe psoriasis or rheumatoid arthritis in certain patients.

₺ 30.35 Hap başına

Jenerik Tarceva (erlotinib), kanser hücrelerinin büyümesine engel olan ve vücutta yayılmalarını yavaşlatan bir kanser ilacıdır. Erlotinib, küçük hücreli olmayan akciğer kanseri ya da vücudun diğer kısımlarına yayılmış (metastatik) pankreas kanserinin tedavisinde kullanılır. Erlotinib, genellikle diğer kanser ilacı denemelerinin başarısız olmasından sonra verilir.

₺ 1103.74 Hap başına

Generic Xeloda is an antimetabolite. It works by interfering with the production of proteins necessary for cancer cell growth and reproduction. Treating certain types of breast, colon, or colorectal cancer in some patients.

₺ 651.18 Hap başına
Sitemizde kalarak, kişisel verilerinizin Gizlilik Politikamıza uygun şekilde saklanmasını ve işlenmesini otomatik olarak kabul ediyorsunuz.