Sinir Hastalıkları

Valporic asit şurubu, nöbet bozukluklarını, zihinsel / duygudurum durumlarını (bipolar bozukluğun manik fazı gibi) tedavi etmek ve migren baş ağrılarını önlemek için kullanılır. Bölgedeki bazı doğal maddelerin (nörotransmiterler) dengesini geri yükleyerek çalışır.

₺ 1157.33 Hap başına

İnsanlar vücutlarına gerekli uyku süresini ayarlamak için melatonin kullanıyor. Bu, jet lagı, günlük çalışma zamanlaması değişen (vardiyalı çalışma bozukluğu) insanlarda uyku-uyanma döngülerini ayarlamak ve körler için bir gece ve gündüz döngüsü kurmak içinkullanılır. Melatonin de uykuya dalma yetersizliği (uykusuzluk) için kullanılır; gecikmiş uyku faz sendromu (DSPS); hızlı göz hareketi uyku davranış bozukluğu (RBD); dikkat eksikliğihiperaktivite bozukluğu (DEHB) ile ilgili uykusuzluk; beta-bloker denilen bazı yüksek tansiyon ilaçları nedeniyle uykusuzluk; ve gelişimsel bozuklukları olan otizm, serebral felç ve zihinsel engelli çocuklardaki uyku sorunları. Benzodiazepin ilaçlarını kullanmayı bıraktıktan ve sigarayı bırakmanın yan etkilerini azaltmak için uyku yardımcısı olarak da kullanılır. Bazı insanlar Alzheimer hastalığı veya hafıza kaybı (demans), bipolar bozukluk, kronik obstrüktif akciğer hastalığı (KOAH) olarak adlandırılan bir akciğer hastalığı, beta bloker ilaçların neden olduğu uykusuzluk, endometriozis, kulak çınlaması, depresyon veya mevsimsel duygulanım bozukluğu için melatonin kullanır (SAD), hafif alkolik olmayan karaciğer hastalığı, kronik yorgunluk sendromu (CFS), fibromiyalji, huzursuz bacak sendromu, sarkoidoz, şizofreni, migren ve diğer baş ağrısı adı verilen iltihaplı bir hastalık, yaşla ilgili görme kaybı, benign prostat hiperplazisi (BPH) (TD), asit reflü hastalığı, Helicobacter pylori (H. pylori), egzersiz performansı, infertilite, epilepsi, yaşlanma, menopoz için metabolik sendrom, östrojen gibi metabolik sendromlar gibi aşırı duyarlılık bozuklukları, irritabl bağırsak sendromu (IBS), kemik kaybı (osteoporoz) stres, istemsiz hareket bozukluğu (tardif diskinezi), yatmadan oturma durumuna geçtiğinizde nabızdaki değişiklikler (pos deliryum, idrarı kontrol yetmezliği, çene ağrısı, inflamatuvar bağırsak hastalığı (ülseratif kolit) ve doğum kontrolü için kullanılmaktadır.

₺ 27.59 Hap başına

Generic Mestinon is used for treating myasthenia gravis.

₺ 91.05 Hap başına

Namzaric, donepezil ve memantin kombinasyonunu içerir. Donepezil beyindeki sinir hücrelerinin işlevlerini geliştirir. Asetilkolin adlı kimyasalının parçalanıp bozulmasını engelleyerek çalışır. Genellikle demanslı hastalarda, hafıza, düşünme ve akıl yürütme süreçleri için önemli olan bu kimyasalın seviyesi daha düşüktür. Memantin, Alzheimer hastalığının belirtilerinı arttıran kimyasalların beyindeki etkilerini azaltır. Namzaric hafif ve orta şiddetli Alzheimer hastalığının tedavisinde kullanılır.

₺ 58.86 Hap başına

Orap (pimozide) beyindeki kimyasalların etkilerini değiştirerek çalışır. Orap, Tourette sendromlu kişilerde kullanılır. Bu ilaç, bu semptomlar günlük yaşam işlevine müdahale ettiğinde tiklerin fiziksel (motor) ve vokal (fonik) semptomlarını bastırır. Orap, Tourette sendromunun neden olmadığı motor tiklerin tedavisinde kullanılmak üzere değildir.

₺ 19.86 Hap başına

Serc Meniere hastalığının tedavisi için, vertigo bölümlerini azaltmak, kulaklarda çınlama (kulak çınlaması), işitme kaybı veya işitme zorluğu için kullanılan bir antihistamin ajandır. Bu ilaç iç kulaktaki kan akışını iyileştirerek çalışır. Bu, basınç birikimini azaltır.

₺ 24.83 Hap başına

Stugeron tablet- antihistaminik ilaç; vertigo, kulak çınlaması ve Ménière hastalığı gibi denge veya hareket problemlerinden kaynaklanan semptomların tedavisinde kullanılılır. Cinnarizine iç kulak ve dengeyi etkileyen baş dönmesi, mide bulantısı gibi sorunları tedavi etmek için kullanılır.


₺ 16.55 Hap başına

Dimethyl fumarate, erişkinlerde tekrarlayan multipl skleroz formlarını tedavi etmek için kullanılır (klinik olarak izole sendrom, nükseden remitting hastalığı ve aktif sekonder progresif hastalık dahil). Dimethyl fumarate, 18 yaşından küçük herkes tarafından kullanım için onaylanmamıştır.

₺ 165.56 Hap başına

Generic Tegretol is used for controlling certain types of epileptic seizures. It is also used to treat severe pain of the jaw or cheek caused by a facial nerve problem (trigeminal neuralgia).

₺ 25.75 Hap başına

Vinpocetine, hafızayı güçlendirmek ve beyin metabolizmasını artırmak için kullanılır. Ayrıca iskemi ve reperfüzyon hasarı için kullanılmıştır ve nöroprotektif bir ajan olarak kabul edilir. Bununla birlikte, vinpocetine kullanımını destekleyen birkaç sağlam klinik çalışma vardır.

₺ 41.38 Hap başına
Sitemizde kalarak, kişisel verilerinizin Gizlilik Politikamıza uygun şekilde saklanmasını ve işlenmesini otomatik olarak kabul ediyorsunuz.