Letter G

Galantamine improves the function of nerve cells in the brain. It works by preventing the breakdown of a chemical called acetylcholine (ah see til KO leen). People with dementia usually have lower levels of this chemical, which is important for the processes of memory, thinking, and reasoning. Galantamine is used to treat mild to moderate dementia caused by Alzheimer's disease. Galantamine may also be used for purposes not listed in this medication guide.

₺ 49.66 Hap başına

Galvumet, iki aktif bileşen 50mg vildagliptin ve 1000mg metformin içeren bir kombine ilaçtır. Bu farmasötik, diyabetin tek başına metformin hidroklorür üzerinde yeterince kontrol edilmediği ya da zaten ayrı tabletler olarak vildagliptin ve metformin hidroklorür kombinasyonu ile tedavi edilen hastalarda glisemik kontrolü iyileştirmek için diyet ve egzersize yardımcı olarak endikedir. Bu tedavi sabit doz kombinasyonu ile başlatılmamalıdır. Ayrıca, Galvumet, metformin ve bir sülfonilüre ile yetersiz kontrol edilen hastalarda diyet ve egzersize yardımcı olarak bir sülfonilüre (yani üçlü kombinasyon terapisi) ile birlikte verilir. Aynı zamanda, Galvumet insüline, diyete, egzersize ek olarak ve insülin ve metforminin sabit dozu tek başına yeterli glisemik kontrol sağlamadığı hastalarda glisemik kontrolü iyileştirmek için reçete edilir.

₺ 79.45 Hap başına

Galvus aktif madde vildagliptin içeren bir ilaçtır. Tabletler (50 mg) olarak mevcuttur. Galvus, tip 2 diyabetes mellitus tedavisinde kullanılır. Diyabetin diyet ve egzersizle yeterince kontrol edilmediği ve metformin alamayan hastalarda kendi başına (monoterapi) kullanılabilir; ayrıca, hastanın diyabeti bu ilacın tek başına alınmasıyla yeterince kontrol altına alındığında, metformin, bir tiazolidindion veya bir sülfonilüre (ikili terapi) ile birlikte, ancak sadece metformin alamayan hastalarda sülfonilüre ile birlikte kullanılır. Ayrıca, diyabet bu ilaçlar tarafından yeterince kontrol edilmeyen ve diyetle egzersiz yapan hastalarda sülfonilüre ve metformin (üçlü tedavi) ile birlikte kullanılır; ayrıca diyabetin diyet ve egzersiz ile kararlı bir şekilde insülin ile kontrol altına alınmadığı hastalarda insülinle (metformin ile birlikte veya olmadan) birlikte kullanılır.

₺ 78.82 Hap başına

Generic Geodon is an antipsychotic medication. It works by changing the effects of chemicals in the brain. It is used to treat schizophrenia and the manic symptoms of bipolar disorder (manic depression).

₺ 29.89 Hap başına

Generic Gleevec interferes with the growth of some cancer cells. Generic Gleevec is used to treat certain types of leukemia (blood cancer), bone marrow disorders, and skin cancer, or certain tumors of the stomach and digestive system.

₺ 165.54 Hap başına

Generic Glucotrol is used for treating type 2 diabetes in patients who cannot control blood sugar levels by diet and exercise alone.

₺ 20.23 Hap başına

Generic Glucotrol XL is used for treating type 2 diabetes in patients who cannot control blood sugar levels by diet and exercise alone.

₺ 29.89 Hap başına

Generic Glucovance is used for treating type 2 diabetes. It is used along with diet and exercise. It may be used alone or with other antidiabetic medicine.

₺ 34.94 Hap başına

Glyxambi, empagliflozin ve linagliptin kombinasyonunu içerir. Empagliflozin ve linagliptin, kan şekeri düzeylerini kontrol etmeye yardımcı olan oral diyabet ilaçlarıdır. Empagliflozin, böbreklerin kan dolaşımınızdaki glikozdan kurtulmasına yardımcı olarak çalışır. Linagliptin, vücudunuzun yemekten sonra ürettiği insülin seviyelerini düzenleyerek çalışır. Glyxambi, tip 2 diyabetli erişkinlerde kan şekeri kontrolünü iyileştirmek için diyet ve egzersizle birlikte kullanılır. Glyxambi ayrıca kalp hastalığı olan tip 2 diyabetli yetişkinlerde kalp krizi, felç veya kalp yetmezliğinden ölüm riskini azaltmak için kullanılır.

₺ 182.11 Hap başına

Generic Grifulvin is used for treating fungal infections of the scalp, body, foot (athlete's foot), nails, thigh (jock itch), or hair follicles (barber's itch).

₺ 27.13 Hap başına

Midodrine düşük kan basıncını (hipotansiyon) tedavi etmek için kullanılır. Oturma veya yatma pozisyonundan aniden ayağa kalkarken tansiyon düşüklüğüne bağlı baş dönmesi yaşayan hastalarda kullanılır. Bu ilaç kan damarlarının daralmasına neden olur ve kan basıncınızın yükselmesine neden olur.

₺ 137.96 Hap başına

Generic Gyne-Lotrimin is used to treat yeast (fungus) infections of the vagina.

₺ 413.65 Hap başına
Sitemizde kalarak, kişisel verilerinizin Gizlilik Politikamıza uygun şekilde saklanmasını ve işlenmesini otomatik olarak kabul ediyorsunuz.