Analjezikler

Generic Arcoxia is used for treating acute and chronic pain, osteoarthritis and rheumatoid arthritis. It is also used for management of ankylosing spondylitis and relief of chronic musculoskeletal pain. It is also used for treating gout.

₺ 43.01 Hap başına

Generic Cymbalta is used for treating depression and generalized anxiety disorder. It is also used for managing pain caused by fibromyalgia and diabetic peripheral neuropathy (DPNP).

₺ 37.19 Hap başına

Generic Feldene is used to treat pain or inflammation caused by arthritis or osteoarthritis.

₺ 30.47 Hap başına

Generic Indocin is used for treating moderate to severe rheumatoid arthritis, osteoarthritis, ankylosing spondylitis, gout or certain types of bursitis and tendonitis.

₺ 24.19 Hap başına

Generic Indocin Sustained-Release is used for treating moderate to severe rheumatoid arthritis, osteoarthritis, ankylosing spondylitis, gout or certain types of bursitis and tendonitis.

₺ 42.12 Hap başına

Generic Motrin is used to reduce fever and treat pain or inflammation caused by many conditions such as headache, toothache, back pain, arthritis, menstrual cramps or minor injury.

₺ 16.11 Hap başına

Generic Naprosyn is used for treating rheumatoid arthritis, osteoarthritis, ankylosing spondylitis, and juvenile arthritis. It is used to treat tendonitis, bursitis, gout, menstrual cramps, or mild to moderate pain.

₺ 23.30 Hap başına

Generic Neurontin epilepsi ile ilgili krampları, ihtilacı tedavi etmek için kullanılrdır. İlaç, herpes zoster enfeksiyonları ile ilgili sinir ağrısını tedavi etmek için da kullanabilir.

₺ 17.92 Hap başına

Generic Nimotop is used for reducing problems due to lack of oxygen caused by bleeding from a blood vessel in the brain.

₺ 51.98 Hap başına

Orahelp® antiseptik bir oral jeldir. Çeşitli ağız ülseri tipleri için etkili bir ilaçtır.  İlacın spesifik endikasyonlar ağızdaki ülserler, diş ağrıları ve ağızdaki aşınmalardır.

₺ 386.85 Hap başına

Generic Ponstel is in a group of drugs called nonsteroidal anti-inflammatory drugs (NSAIDs). It is used to treat pain or inflammation caused by arthritis. It is also used to treat menstrual pain.

₺ 29.12 Hap başına

Generic Pyridium is used for relieving pain, burning, urgency, frequent urination, and discomfort caused by irritation of the lower urinary tract.

₺ 30.47 Hap başına

Generic Tegretol is used for controlling certain types of epileptic seizures. It is also used to treat severe pain of the jaw or cheek caused by a facial nerve problem (trigeminal neuralgia).

₺ 25.09 Hap başına

Toradol (ketorolac), steroid olmayan bir antienflamatuar ilaçtır. Ketorolac, vücutta iltihaplanma ve ağrıya neden olan hormonları azaltarak çalışır. Toradol, orta ile şiddetli ağrıyı tedavi etmek için kısa süreli (5 gün veya daha az) kullanılır. Herhangi bir aktif veya yakın zamanda kanama, kafa travması, mide ülseri, şiddetli böbrek hastalığı, kanama veya kan pıhtılaşması bozukluğu varsa, ameliyat olması planlanıyorsa, eğer hamileliğin sonundaysanız veya bir bebeği emziriyorsanız Toradol kullanmamalısınız.

₺ 22.58 Hap başına

Tylenol (asetaminofen) ağrı kesici ve ateş düşürücüdür. Tayenol, baş ağrısı, kas ağrıları, artrit, sırt ağrısı, diş ağrısı, soğuk algınlığı ve ateş gibi birçok rahatsızlığı tedavi etmek için kullanılır.

₺ 23.29 Hap başına

Generic Voltaren is a NSAID used to relieve the inflammation, swelling, stiffness and joint pain.

₺ 23.30 Hap başına

Generic Xylocaine is used for causing loss of feeling during dental or surgical procedures, labor, or delivery.

₺ 268.60 Hap başına
Sitemizde kalarak, kişisel verilerinizin Gizlilik Politikamıza uygun şekilde saklanmasını ve işlenmesini otomatik olarak kabul ediyorsunuz.