Gastrointestinal Sistem

Generic Aciphex is used to treat symptoms of gastroesophageal reflux disease (GERD) and other conditions involving excessive stomach acid such as Zollinger-Ellison syndrome. It is also used to promote healing of erosive esophagitis (damage to your esophagus caused by stomach acid).

₺ 27.59 Hap başına

Acofide (Acotiamide) fonksiyonel dispepsi tedavisinde kullanılır. Yemek sonrası şişkinlik, epigastrik ağrı / rahatsızlık ve erken doyma gibi semptomların hafifletilmesine yardımcı olur. Acotiamide, bağırsak motilitesini artırabilen bir kimyasal olan asetilkolin salınımını arttırır.

₺ 99.31 Hap başına

Generic Asacol is used for treating and causing remission of various forms of mild to moderate ulcerative colitis (inflammation of the colon).

₺ 57.02 Hap başına

BUTYLSCOLOPAMINE(other names of active ingridient - scopolamine butylbromide, butylhyoscine and hyoscine butylbromide) is an anticholinergic medicine. Butylscopolamine has many effects in the body including decreasing the secretion of fluids, slowing the stomach and intestines, and dilation of the pupils. Butylscopolamine is used to relieve nausea, vomiting, and dizziness associated with motion sickness and recovery from anesthesia and surgery. Butylscopolamine may also be used in the treatment of parkinsonism, spastic muscle states, irritable bowel syndrome, diverticulitis, and other conditions.

₺ 24.83 Hap başına

Canasa (Mesalamane) iltihap, doku zedelenmesi, ashalin nedeni olan vücudunuzdaki maddeyi etkiliyor. Mesalamine, rektan yoldan ülserativ kolit, proktit ve proktosigmoidit tedavisi olarak kullanılır. Bunun yanı sıra Mesalamine, ülserativ kolit semptomlarının tekrarlanmasını önler.

₺ 66.21 Hap başına

Generic Carafate is used for treating and preventing ulcers.

₺ 54.26 Hap başına

Generic Celebrex romatizmal artrit, osteoartrit, ankilozan spondilit, jüvenil artrit ve adet ağrısını tedavi etmek için kullanılırdır. Ailesel adenomatöz polipozis (FAP) rektal bölgede poliplerin sayısını (büyümeler) azaltmak için da kullanılırdır.

₺ 24.83 Hap başına

Kalsiyum, gıdalarda doğal olarak bulunan bir mineraldir. Kalsiyum, vücudun birçok normal fonksiyonu için, özellikle kemik oluşumu ve bakımı için gereklidir. Kalsiyum karbonat, bir kalsiyum eksikliğini önlemek veya tedavi etmek için kullanılır.

₺ 12.87 Hap başına

Cheerio diş macunu, çocukların diş minesini bakteri saldırısından önlemesi ve koruması için kullanılan normal bir diş macunudur. İlaçlı bir florür oral jel olan Sodium monofluorophosphate içerir. Uygun fırçalama teknikleri ile genç yaşta çürüklerin önlenmesine yardımcı olacaktır.

₺ 662.00 Hap başına

Generic Colofac is used for treatment of irritable bowel syndrome. It is also indicated for treatment of gastrointestinal spasm secondary to organic disorder.

₺ 42.31 Hap başına

Jenerik Kreon, üç enzimin (protein) bileşimidir: lipaz, proteaz ve amilaz. Bu enzimler genellikle pankreas tarafından üretilir ve yağların, proteinlerin ve şekerlerin sindiriminde önemli rol oynar. Vücutta yeterli miktarda bulunmadıklarında bu enzimlerin yerine pankrelipaz kullanılır. Kistik fibroz, pankreasın kronik enflamasyonu ya da pankreas kanallarının tıkanması gibi bazı tıbbi durumlar, bu enzimlerin yetersiz olmasına yol açabilir. Pankrelipaz, aynı zamanda pankreasın ameliyat ile alınmasını takiben de kullanılabilir.

₺ 91.97 Hap başına

Jenerik Cytotec (Misoprostol) mide asidinin salgılımı azaltarak aspirin, ibuprofen (Advil, Motrin), naproxen (Aleve), celecoxib, diclofenac, indomethacin, meloxicam gibi nonsteroid antiinflamatuvar ilaç içmesinden midenin görülebileceği zararı önler. Misoprostol, aspirin ve diğer nonsteroid antiinflamatuvar ilaç içme durumunda mide ülselerini koruyor. Misoprostol doğum kusuru, erken doğum, uteru rüptürü, spontan aborsiyon veya tehlikeli uterin kanamaya yol açabilir. Hamile olduğunda misoprosol kullanmayın. Hamile olabileceğinde tedaviye başlamadan önce gebelik testi yapın. Tedavi sürecinde doğum kontrolü yapmanız gerekiyor.

₺ 51.97 Hap başına

Dimenhydrinate is used to prevent and treat nausea, vomiting, dizziness, and vertigo associated with motion sickness.

₺ 19.30 Hap başına

Generic Dulcolax is a stimulant laxative. It acts directly on the bowels, stimulating the bowel muscles to cause a bowel movement. Bisacodyl is used for relieving occasional constipation and irregularity.

₺ 16.55 Hap başına

Generic Imodium is used for treating symptoms of certain types of diarrhea. It is also used to decrease the amount of discharge from an ileostomy.

₺ 22.99 Hap başına

İnsanlar vücutlarına gerekli uyku süresini ayarlamak için melatonin kullanıyor. Bu, jet lagı, günlük çalışma zamanlaması değişen (vardiyalı çalışma bozukluğu) insanlarda uyku-uyanma döngülerini ayarlamak ve körler için bir gece ve gündüz döngüsü kurmak içinkullanılır. Melatonin de uykuya dalma yetersizliği (uykusuzluk) için kullanılır; gecikmiş uyku faz sendromu (DSPS); hızlı göz hareketi uyku davranış bozukluğu (RBD); dikkat eksikliğihiperaktivite bozukluğu (DEHB) ile ilgili uykusuzluk; beta-bloker denilen bazı yüksek tansiyon ilaçları nedeniyle uykusuzluk; ve gelişimsel bozuklukları olan otizm, serebral felç ve zihinsel engelli çocuklardaki uyku sorunları. Benzodiazepin ilaçlarını kullanmayı bıraktıktan ve sigarayı bırakmanın yan etkilerini azaltmak için uyku yardımcısı olarak da kullanılır. Bazı insanlar Alzheimer hastalığı veya hafıza kaybı (demans), bipolar bozukluk, kronik obstrüktif akciğer hastalığı (KOAH) olarak adlandırılan bir akciğer hastalığı, beta bloker ilaçların neden olduğu uykusuzluk, endometriozis, kulak çınlaması, depresyon veya mevsimsel duygulanım bozukluğu için melatonin kullanır (SAD), hafif alkolik olmayan karaciğer hastalığı, kronik yorgunluk sendromu (CFS), fibromiyalji, huzursuz bacak sendromu, sarkoidoz, şizofreni, migren ve diğer baş ağrısı adı verilen iltihaplı bir hastalık, yaşla ilgili görme kaybı, benign prostat hiperplazisi (BPH) (TD), asit reflü hastalığı, Helicobacter pylori (H. pylori), egzersiz performansı, infertilite, epilepsi, yaşlanma, menopoz için metabolik sendrom, östrojen gibi metabolik sendromlar gibi aşırı duyarlılık bozuklukları, irritabl bağırsak sendromu (IBS), kemik kaybı (osteoporoz) stres, istemsiz hareket bozukluğu (tardif diskinezi), yatmadan oturma durumuna geçtiğinizde nabızdaki değişiklikler (pos deliryum, idrarı kontrol yetmezliği, çene ağrısı, inflamatuvar bağırsak hastalığı (ülseratif kolit) ve doğum kontrolü için kullanılmaktadır.

₺ 27.59 Hap başına

Polyethylene glycol 3350, kabızlığı tedavi etmenin tamamen farklı bir yolu olan müshil bir çözeltidir. MiraLAX, kabızlığı ciddi yan etkiler olmadan hafifleten klinik olarak kanıtlanmış tek yöntemdir. MiraLAX, sindirim sisteminizdeki suyu doğal olarak tutarak, kabızlığı ciddi yan etkiler olmadan rahatlatmak için çalışır. Hafifçe bağırsak hareketlerinin sıklığını artırır ve dışkıyı yumuşatır, böylece daha kolay geçebilir.

₺ 744.65 Hap başına

Jenerik Motegrity (prucalopride) gastrointestinal hastalıkların tedavisinde kullanılan bir serotonin-4 (5-HT4) reseptörü agonistidir. Motegrity kronik idiyopatik kabızlığı tedavi etmek için kullanılan reçeteli bir ilaçtır.

₺ 49.66 Hap başına

Generic Motilium is a medicine that increases the movements or contractions of the stomach and bowel. It is also used to treat nausea and vomiting caused by other drugs used to treat Parkinson's Disease.

₺ 23.91 Hap başına

Generic Nexium decreases the amount of acid produced in the stomach. It is used to treat symptoms of gastroesophageal reflux disease (GERD) and other conditions involving excessive stomach acid such as Zollinger-Ellison syndrome. It is also used to promote healing of erosive esophagitis (damage to your esophagus caused by stomach acid). It may also be given to prevent gastric ulcer caused by infection with helicobacter pylori (H. pylori) or by the use of nonsteroidal anti-inflammatory drugs (NSAIDs).

₺ 27.59 Hap başına

Alfacalcidol kalsiyum dengesinin ve kemik metabolizmasının düzenlenmesinde önemli fonksiyonları yerine getiren D Vitamininin aktif bir metabolitidir. Alfacalcidol karaciğerdeki enzim 25-hidroksilaz tarafından sistemik ve lokal D hormonu hareketleri için osteoblastlarda aktif hale getirilen Vitamin D-hormon analogudur. Örneğin bağırsak, kemik, paratiroidler, kas ve beyin üzerine pleiotropik etkilerin benzersiz bir paterne sahiptir. Alfacalcidol düz vitamin D'ye (kolekalsiferol) göre üstündür çünkü sonuncu böbrek aktivasyonu negatif bir geribildirim mekanizması ile düzenlenir. Alfacalcidol, osteoporoz tedavisinde yaygın olarak kullanılmasına rağmen, kemikteki etki mekanizması tam olarak anlaşılamamıştır. Alfacalcidol bağırsak kalsiyum (Ca) emilimini uyarır, idrar Ca atılımını ve serum Ca düzeylerini artırır, ve paratiroid hormonu (PTH) salgılanmasını bastırır.

₺ 26.48 Hap başına

Orahelp® antiseptik bir oral jeldir. Çeşitli ağız ülseri tipleri için etkili bir ilaçtır.  İlacın spesifik endikasyonlar ağızdaki ülserler, diş ağrıları ve ağızdaki aşınmalardır.

₺ 397.04 Hap başına

Ovol, mide ve bağırsaklardaki gaz kabarcıklarının daha kolay bir şekilde bir araya gelmesini sağlar. Bu da gaz çıkışını kolaylaştırır. Ovol, mide ve bağırsaklardaki gaz fazlalığı nedeniyle oluşan acı ve baskıyı hafifletmek için kullanılır. Ovol, bebeklerde, çocuklarda ve yetişkinlerde kullanılabilir.

₺ 363.92 Hap başına

Generic Pepcid is used for treating and preventing ulcers; treating and preventing heartburn associated with acid indigestion and sour stomach. It is also used to treat gastroesophageal reflux disease (GERD), conditions that cause increased acid secretion and esophagitis.

₺ 25.62 Hap başına

Generic Prevacid decreases the amount of acid produced in the stomach. It is used to treat and prevent stomach and intestinal ulcers, erosive esophagitis (damage to the esophagus from stomach acid) and other conditions involving excessive stomach acid such as Zollinger-Ellison syndrome.

₺ 27.59 Hap başına

Generic Prilosec is used for treating heartburn or irritation of the esophagus caused by gastroesophageal reflux disease (GERD). It may also be used for short-term treatment of ulcers of the stomach or small intestines and to help prevent them from coming back; to treat conditions that cause your body to make too much stomach acid (eg, Zollinger-Ellison syndrome).

₺ 27.59 Hap başına

Generic Protonix is used to treat erosive esophagitis (damage to the esophagus from stomach acid), and other conditions involving excess stomach acid such as Zollinger-Ellison syndrome.

₺ 26.67 Hap başına

Generic Reglan is used for short-term treatment of gastroesophageal reflux disease (GERD) in certain patients who do not respond to other therapy. It is used to treat symptoms of a certain digestive problem in diabetic patients (diabetic gastroparesis).

₺ 28.51 Hap başına

Valproate ağız yoluyla alamayan hastalarda epilepsi tedavisi için belirli nöbetlerin kontrolünü sağlar. Aynı zamanda doktorunuz tarafından kararlaştırılan diğer tıbbi durumlar için de kullanılabilir. Valproate bir antikonvülsandır. Beyinde belirli bir kimyasalı arttırarak etkisini gösterir.

₺ 33.10 Hap başına

Generic Zantac reduces the production of stomach acid. It is also used to treat ulcers of the small intestine that have not responded to other treatment.

₺ 36.77 Hap başına

Generic Zofran is used to prevent nausea and vomiting that may be caused by surgery or by medicine to treat cancer (chemotherapy or radiation). Ondansetron blocks the actions of chemicals in the body that can trigger nausea and vomiting.

₺ 60.70 Hap başına
Sitemizde kalarak, kişisel verilerinizin Gizlilik Politikamıza uygun şekilde saklanmasını ve işlenmesini otomatik olarak kabul ediyorsunuz.