Şişmanlık

Xenical jenerik ilaç, 12 yaş üstü çocuklar ve yetişkinlerde obezite kontrolü için kullanılır. Ayrıca, daha önceki kilo kaybından sonra tekrar kilo alma riskini azaltmak amacıyla kıllanılır. Orlistat (etken madde), besinlerle almış olduğunuz yağ miktarını azaltır.

₺ 31.27 Hap başına

Alli® (orlistat), fazla kilo vermeye çalışan aşırı kilolu yetişkinler için hazırlanmış, reçetesiz satılan bir ilaçtır. Orlistat vücudunuz tarafından absorbe edilmesini önleyerek yediğiniz yağın bir kısmını bloke eder. Orlistat kilo kaybına yardımcı olmak için veya zaten kaybedilen kilo alma riskini azaltmak için kullanılır. Bu ilaç, düşük kalorili bir diyet ile birlikte kullanılmalıdır. Orlistat sadece yetişkinlerde kullanım içindir.

₺ 108.40 Hap başına

Rybelsus tabletler (semaglutide), tip 2 diabetes mellituslu yetişkinlerde kan şekeri seviyelerini düşürmek için kullanılan reçeteli bir ilaçtır. Rybelsus, diğer diyabet ilaçları başarılı olmadan denendiğinde reçete edilebilir ve diyet ve egzersizle birlikte kullanılmalıdır. Rybelsus tabletler, ne kadar insülin salındığını artırarak ve glukagon sekresyonunu azaltarak kan şekeri (glikoz) seviyelerini düşürmeye çalışır. Bu ilaç ayrıca yedikten sonra mide boşalmasını yavaşlatabilir.

₺ 496.69 Hap başına

Acetyl-L-carnitine ayrıca ALC olarak da bilinir. Yüksek kan şekeri olan bazı insanlar, kolesterolün yanı sıra ellerinde ve ayaklarında karıncalanma gibi sinir ağrısına yardımcı olmak için kullanırlar. Diğerleri hücre hasarını durdurmak için kullandılar. Ayrıca iştahın artmasına yardımcı olabilir ve vücudun yağları enerjiye dönüştürmesine yardımcı olabilir. Bazı insanlar ruh hallerini iyileştirmek için kullanırlar. Bacaklarında kan damarı problemleri olan insanlar, daha iyi yürümelerine ve daha az acı ile yürümelerine yardımcı olmak için kullandılar. ALC ayrıca düşük karnitin seviyesine sahip kişilerin kanlarında daha normal bir seviyeye sahip olmalarına yardımcı olabilir.

₺ 41.38 Hap başına

İnsanlar vücutlarına gerekli uyku süresini ayarlamak için melatonin kullanıyor. Bu, jet lagı, günlük çalışma zamanlaması değişen (vardiyalı çalışma bozukluğu) insanlarda uyku-uyanma döngülerini ayarlamak ve körler için bir gece ve gündüz döngüsü kurmak içinkullanılır. Melatonin de uykuya dalma yetersizliği (uykusuzluk) için kullanılır; gecikmiş uyku faz sendromu (DSPS); hızlı göz hareketi uyku davranış bozukluğu (RBD); dikkat eksikliğihiperaktivite bozukluğu (DEHB) ile ilgili uykusuzluk; beta-bloker denilen bazı yüksek tansiyon ilaçları nedeniyle uykusuzluk; ve gelişimsel bozuklukları olan otizm, serebral felç ve zihinsel engelli çocuklardaki uyku sorunları. Benzodiazepin ilaçlarını kullanmayı bıraktıktan ve sigarayı bırakmanın yan etkilerini azaltmak için uyku yardımcısı olarak da kullanılır. Bazı insanlar Alzheimer hastalığı veya hafıza kaybı (demans), bipolar bozukluk, kronik obstrüktif akciğer hastalığı (KOAH) olarak adlandırılan bir akciğer hastalığı, beta bloker ilaçların neden olduğu uykusuzluk, endometriozis, kulak çınlaması, depresyon veya mevsimsel duygulanım bozukluğu için melatonin kullanır (SAD), hafif alkolik olmayan karaciğer hastalığı, kronik yorgunluk sendromu (CFS), fibromiyalji, huzursuz bacak sendromu, sarkoidoz, şizofreni, migren ve diğer baş ağrısı adı verilen iltihaplı bir hastalık, yaşla ilgili görme kaybı, benign prostat hiperplazisi (BPH) (TD), asit reflü hastalığı, Helicobacter pylori (H. pylori), egzersiz performansı, infertilite, epilepsi, yaşlanma, menopoz için metabolik sendrom, östrojen gibi metabolik sendromlar gibi aşırı duyarlılık bozuklukları, irritabl bağırsak sendromu (IBS), kemik kaybı (osteoporoz) stres, istemsiz hareket bozukluğu (tardif diskinezi), yatmadan oturma durumuna geçtiğinizde nabızdaki değişiklikler (pos deliryum, idrarı kontrol yetmezliği, çene ağrısı, inflamatuvar bağırsak hastalığı (ülseratif kolit) ve doğum kontrolü için kullanılmaktadır.

₺ 27.59 Hap başına
Sitemizde kalarak, kişisel verilerinizin Gizlilik Politikamıza uygun şekilde saklanmasını ve işlenmesini otomatik olarak kabul ediyorsunuz.