Z - Zanaflex, Zantac, Zebeta, Zenegra, Zestoretic, Zestril, Zetia, Ziac, Ziagen, Ziana

 • Zanaflex

  Jenerik Zanaflex

  Tizanidine 2mg

  Generic Zanaflex is used for treating muscle spasms. It may also be used to help in the treatment of multiple sclerosis and spinal cord injury.
  Daha fazla bilgi »

  € 1.12
 • Zantac

  Jenerik Zantac

  Ranitidine 150/300mg

  Generic Zantac reduces the production of stomach acid. It is also used to treat ulcers of the small intestine that have not responded to other treatment.
  Daha fazla bilgi »

  € 0.57
 • Zebeta

  Jenerik Zebeta

  Bisoprolol Fumarate 5/10mg

  Generic Zebeta is used for treatment of high blood pressure. It is a beta-blocker. It works by interfering with certain body chemicals, which cause the heart to beat with less force and pump out less blood.
  Daha fazla bilgi »

  € 0.96
 • Zenegra

  Zenegra®

  Sildenafil Citrate 100mg

  Zenegra®, Alkem Pharma (Hindistan) tarafından üretilen erkeklerdeki ereksiyon rahatsızlıklarını tedavi etmek için kullanılan yeni bir ilaçtır.
  Daha fazla bilgi »

  € 0.75
 • Zestoretic

  Jenerik Zestoretic

  Lisinopril - Hctz 5mg + 12.5mg

  Generic Zestoretic is used to treat hypertension (high blood pressure). Hydrochlorothiazide is a thiazide diuretic (water pill) that helps prevent your body from absorbing too much salt, which can cause fluid retention. Lisinopril lowers blood pressure and also relieves symptoms of fluid retention.
  Daha fazla bilgi »

  € 1.22
 • Zestril

  Jenerik Zestril

  Lisinopril 2.5/5/10mg

  Zestril jenerik ilaç, tek başına veya diğer ilaçlar ile birlikte kullanıp, yüksek tansiyon tedavisinde kullanılır. Kalp krizi kontrolü ve kalp krizi sonrası ölüm riskinin azaltılmasında da kullanılır.
  Daha fazla bilgi »

  € 0.80
 • Zetia

  Jenerik Zetia

  Ezetimibe 10mg

  Generic Zetia is used for treating high blood cholesterol along with a low-fat, low-cholesterol diet. It may be used alone or with other medicines. It is also used to treat high blood sitosterol and campesterol along with diet therapy.
  Daha fazla bilgi »

  € 1.40
 • Ziagen

  Jenerik Ziagen

  Abacavir 300mg

  Ziagen is used, in combination with other medicines, in the treatment of the infection caused by the human immunodeficiency virus (HIV). HIV is the virus that causes acquired immunodeficiency syndrome (AIDS). Abacavir will not cure or prevent HIV infection or AIDS; however, it helps keep HIV from reproducing and appears to slow down the destruction of the immune system.
  Daha fazla bilgi »

  € 8.41
 • Ziana

  Jenerik Ziana

  Clindamycin/tretinoin 1%+0.025% 15g

  Ziana, yetişkinlerde ve 12 yaş ve üstü çocuklarda ağır nodüler aknenin tedavisinde kullanılan kombinasyon ilaçtır. Slindamisin bir antibiyotiktir. Vücutta bakteriler ile savaşır. Tretinoin, bir çeşit A vitaminidir. Derideki yağ bezlerinden salınan yağ miktarını azaltır ve derinizin kendini daha çabuk yenilemesine yardımcı olur.
  Daha fazla bilgi »

  € 30.82
 • Zithromax

  Jenerik Zithromax

  Azithromycin 1000/250/500mg

  Jenerik Zithromax solunum yolu enfeksiyonu, deri enfeksiyonu, kulak enfeksiyonu ve cinsel yolla bulaşan hastalıklar gibi bakterilerin yol açtığı farklı türde enfeksiyonları tedavi etmek için kullanılmaktadır. Çocuklarda orta kulak iltihabı, akciğer iltihabı, tonsil iltihabı ve strep boğaz enfeksiyonu tedavisinde kullanılmaktadır.
  Daha fazla bilgi »

  € 1.22
 • Zithromax Dispersible

  Jenerik Zithromax Dispersible

  Azithromycin 100mg

  Jenerik çözünür Zithromax(Azithromycin) solunum yolu enfeksiyonu, deri enfeksiyonu, kulak enfeksiyonu ve cinsel yolla bulaşan hastalıklar gibi bakterilerin yol açtığı farklı türde enfeksiyonları tedavi etmek için kullanılmaktadır. Çocuklarda orta kulak iltihabı, akciğer iltihabı, tonsil iltihabı ve strep boğaz enfeksiyonu tedavisinde kullanılmaktadır.
  Daha fazla bilgi »

  € 1.87
 • Zocor

  Jenerik Zocor

  Simvastatin 5/10/20/40mg

  Generic Zocor is used for lowering high cholesterol and triglycerides in certain patients. It is used along with an appropriate diet. It is also used in certain patients to reduce the risk of heart attack, stroke, and death due to coronary heart disease. It is also used to reduce the need for medical procedures to open blocked blood vessels. It is also used in certain patients to reduce the risk of heart attack, stroke, blood vessel blockage, or chest pain caused by angina.
  Daha fazla bilgi »

  € 0.91
 • Zofran

  Jenerik Zofran

  Ondansetron 4/8mg

  Generic Zofran is used to prevent nausea and vomiting that may be caused by surgery or by medicine to treat cancer (chemotherapy or radiation). Ondansetron blocks the actions of chemicals in the body that can trigger nausea and vomiting.
  Daha fazla bilgi »

  € 1.71
 • Zomig

  Jenerik Zomig

  Zolmitriptan 5mg

  Zomig, beyin çevresindeki kan damarlarını daraltan bir baş ağrısı ilacıdır. Zomig aynı zamanda vücut içerisinde yer alan ve baş ağrısını, mide bulantısını, ışığa ve sese duyarlılığı ve diğer migren semptomlarını tetikleyebilen maddeleri de azaltır. Zomig, migren ağrılarının tedavisinde kullanılır. Zomig, sadece halihazırda başlamış olan baş ağrılarını tedavi eder. Baş ağrılarını önlemez ve migren nöbeti sayısını azaltmaz. Zomig, gerginlikten kaynaklanan normal bir baş ağrısının, vücudunuzun bir tarafında hareket kaybına neden olan bir baş ağrısının ya da normalde yaşadığınız migren ağrılarından farklı bir baş ağrısının tedavisinde kullanılmamalıdır. Bu ilacı yalnızca tıbbi durumunuzun migren ağrıları olduğunun bir doktor tarafından onaylanması durumunda kullanınız.
  Daha fazla bilgi »

  € 37.35
 • Zovirax

  Jenerik Zovirax

  Acyclovir 200/400/800mg

  Generic Zovirax antiviral ilaçtır. O herpes virüsünün büyümesini ve yayılmasını yavaşlatırken vücut enfeksiyonla mücadele edebilir. Acyclovir herpesi tam tedavi edemem ama enfeksiyon belirtileri azaltabilir. Acyclovir herpes virüslerinin neden olduğu enfeksiyonları tedavi etmek için kullanılırdır. Genital herpes, uçuk, zona, ve suçiçeği dahil olmak üzere herpes virüslerinin neden olduğu enfeksiyonları tedavi etmek için kullanılırdır.
  Daha fazla bilgi »

  € 0.73
 • Zyloprim

  Jenerik Zyloprim

  Allopurinol Bp 100/300mg

  Generic Zyloprim is used in the treatment of many symptoms of gout, including acute attacks, tophi (collection of uric acid crystals in the tissues, especially around joints), joint destruction, and uric acid stones. Allopurinol works by reducing uric acid production in the body, thus preventing crystals from forming.
  Daha fazla bilgi »

  € 0.62
 • Zyprexa

  Jenerik Zyprexa

  Olanzapine 2.5/5/7.5/10/15/20mg

  Generic Zyprexa is used to treat the symptoms of psychotic conditions such as schizophrenia and bipolar disorder (manic depression).
  Daha fazla bilgi »

  € 0.67
 • Zyrtec

  Jenerik Zyrtec

  Cetirizine 5/10mg

  Generic Zyrtec is used to prevent or treat symptoms of hay fever and to treat cold or allergy symptoms such as sneezing, itching, watery eyes, or runny nose. It is also used to treat itching and swelling caused by chronic urticaria (hives).
  Daha fazla bilgi »

  € 0.60
 • Zyvox

  Jenerik Zyvox

  Linezolid 600mg

  Generic Zyvox is an oxazolidinone antibiotic that fights bacteria in the body. It works by interfering with the production of proteins needed by bacteria to grow.
  Daha fazla bilgi »

  € 9.34

Ülke, dil ve para birimi

Sosyal Yer İmleri:

Faturalandırmamızı tastikleyen:

Secure shopping certificates

Geribildirimler

 • Siparişimi teslim aldım.
  Sipariş hızını da gözden geçirdim..
  Teslimat zamanından çok etkilendim. - Mike