O - Ocuflox, Omnicef, Onglyza, Optivar, Ovol, Ovulation Test, Oxsoralen, Oxytrol

 • Ocuflox

  Genericky Ocuflox

  Ofloxacin 0.3% 5ml

  Generic Ocuflox is used for treating and preventing eye infections associated with conjunctivitis (pink eye) and corneal ulcers caused by certain bacteria in patients 1 year of age and older.
  Více info »

  Kč 174.66
 • Omnicef

  Genericky Omnicef

  Cefdinir 300mg

  Generic Omnicef is a member of the family of antibiotics known as cephalosporins. It is used to treat many different types of mild to moderate infections.
  Více info »

  Kč 88.71
 • Onglyza

  Genericky Onglyza

  Saxagliptin 5mg

  Generic Onglyza is an oral diabetes medicine that helps control blood sugar levels. It works by regulating the levels of insulin your body produces after eating. Generic Onglyza is for people with type 2 diabetes. It is sometimes used in combination with other diabetes medications, but is not for treating type 1 diabetes.
  Více info »

  Kč 80.19
 • Optivar

  Genericky Optivar

  Azelastine 0.05% 5ml

  Generic Optivar is used for treating itchy eyes caused by allergies.
  Více info »

  Kč 374.27
 • Ovol

  Genericky Ovol

  Simethicone 15ml

  Ovol podporuje slučování bublinek plynů nahromaděných v žaludku nebo střevech a usnadňuje následný odchod plynů. Ovol se používá ke zmírnění bolestivých příznaků nadýmání v žaludku a střevech. Ovol je určen k podávání batolatům, dětem i dospělým.
  Více info »

  Kč 224.31
 • Ovulation Test

  Ovulation Test

  ovulation test

  Ovulační test je představen ovulačním proužkem Pregaplan – souprava ovulačního testu, který vám v jednom kroku umožní zkontrolovat zda máte ovulaci. Tento test je rychlá immunochromatografie pro detekci LH hormonu v moči. LH je luteinizační hormon, který napomáhá včasnému zjištění ovulace.
  Více info »

  Kč 74.60
 • Oxsoralen

  Genericky Oxsoralen

  Methoxsalen 10mg

  Generic Oxsoralen is used to treat psoriasis, eczema and some cutaneous Lymphomas in conjunction with exposing the skin to sunlight.
  Více info »

  Kč 22.18
 • Oxytrol

  Genericky Oxytrol

  Oxybutynin 2.5/5mg

  Generic Oxytrol reduces muscle spasms of the bladder and urinary tract. It is used to treat symptoms of overactive bladder, such as frequent or urgent urination, incontinence (urine leakage) and increased nighttime urination.
  Více info »

  Kč 21.48

Země, jazyk a měna

Sociální sítě:

Náš platební program je certifikovaný:

Secure shopping certificates

Reference

 • Vážení,

  zboží, které jsem si objednal 19. května, mi přišlo během 7 dní, absolutně perfektní servis. Můžete si být jistí, že až si budu chtít objednat další pilulky, tak se určitě zase obrátím na Vás. O Vašich skvělých službách řeknu i svým přátelům.

  Moc děkuji - Honza