Kas Gevşetici

 • Buscopan

  Jenerik Buscopan

  Butylscopolamine 10mg

  BUTYLSCOLOPAMINE(other names of active ingridient - scopolamine butylbromide, butylhyoscine and hyoscine butylbromide) is an anticholinergic medicine. Butylscopolamine has many effects in the body including decreasing the secretion of fluids, slowing the stomach and intestines, and dilation of the pupils. Butylscopolamine is used to relieve nausea, vomiting, and dizziness associated with motion sickness and recovery from anesthesia and surgery. Butylscopolamine may also be used in the treatment of parkinsonism, spastic muscle states, irritable bowel syndrome, diverticulitis, and other conditions.
  Daha fazla bilgi »

  € 0.70
 • Dulcolax

  Jenerik Dulcolax

  Bisacodyl 5mg

  Generic Dulcolax is a stimulant laxative. It acts directly on the bowels, stimulating the bowel muscles to cause a bowel movement. Bisacodyl is used for relieving occasional constipation and irregularity.
  Daha fazla bilgi »

  € 0.46
 • Flexeril

  Jenerik Flexeril

  Cyclobenzaprine Hcl 15mg

  Generic Flexeril kas gevşeticidir. İlaç, beynine gönderilen sinir uyarıları (veya ağrı duyumları) engelleyerek çalışır. Generic Flexeril, ağrı veya yaralanma gibi iskelet kası koşulları tedavi etmek için dinlenme ve fizik tedavi ile birlikte kullanılırdır.
  Daha fazla bilgi »

  € 1.86
 • Lioresal

  Jenerik Lioresal

  Baclofen 10/25mg

  Lioresal jenerik ilaç, multipl skleroz, beyin veya omurilik yaralanmaları gibi birçok sebepten kaynaklanan kaslardaki gerilim ve spazmların azaltmasında ve tedavisinde kullanılır.
  Daha fazla bilgi »

  € 0.77
 • Ovol

  Jenerik Ovol

  Simethicone 15ml

  Ovol, mide ve bağırsaklardaki gaz kabarcıklarının daha kolay bir şekilde bir araya gelmesini sağlar. Bu da gaz çıkışını kolaylaştırır. Ovol, mide ve bağırsaklardaki gaz fazlalığı nedeniyle oluşan acı ve baskıyı hafifletmek için kullanılır. Ovol, bebeklerde, çocuklarda ve yetişkinlerde kullanılabilir.
  Daha fazla bilgi »

  € 10.21
 • Parafon

  Jenerik Parafon

  Chlorzoxazone 500mg

  Generic Parafon is used for treating pain caused by muscle spasms.
  Daha fazla bilgi »

  € 3.72
 • Robaxin

  Jenerik Robaxin

  Methocarbamol 500mg

  Generic Robaxin is used for relieving muscle pain and discomfort caused by sprains and strains.
  Daha fazla bilgi »

  € 1.11
 • Savella

  Jenerik Savella

  Milnacipran 50mg

  Generic Savella affects certain chemicals in the brain called neurotransmitters. An abnormality in these chemicals is thought to be related to fibromyalgia. Milnacipran is not used to treat depression but how it works in the body is similar to how some antidepressants work. Generic Savella is used to treat a chronic pain disorder called fibromyalgia.
  Daha fazla bilgi »

  € 0.93
 • Skelaxin

  Jenerik Skelaxin

  Metaxalone Mr 400mg

  Generic Skelaxin is a muscle relaxant. It works by blocking nerve impulses (or pain sensations) in the brain. Generic Skelaxin is used together with rest and physical therapy to treat discomfort associated with acute skeletal muscle conditions such as pain or injury.
  Daha fazla bilgi »

  € 1.47
 • Zanaflex

  Jenerik Zanaflex

  Tizanidine 2mg

  Generic Zanaflex is used for treating muscle spasms. It may also be used to help in the treatment of multiple sclerosis and spinal cord injury.
  Daha fazla bilgi »

  € 1.11

Ülke, dil ve para birimi

Sosyal Yer İmleri:

Faturalandırmamızı tastikleyen:

Secure shopping certificates

Geribildirimler

 • E-postanızdaki tek linke tıkladım ve o da beni şuan yazdığım ankete yönlendirdi.
  Soru #1: İlaç gönderisini sipariş edildiği gibi aldım mı?
  Cevap evet, ve evime teslimat edilme zamanından çok etkilendim; sadece on gün!
  Soru #2: İlaç beklentilerimi karşıladı mı?
  Yanıt tekrar evet! Ayrıca Amerika dışına siparişlerle ilgili herşeyi, Hindistan laboratuvarlarında yapılan ilaç kalitesini, gönderi gümrükte takılırsa aranması gereken numaraları, ve sipariş vermenin kolaylığıda dahil olmak üzere herşeyi içeren sitenizden de çok etkilendim. - Dave